The pail dilemma

Okay, here's the problem: Over the years, pails have become more difficult to find, and more expensive for me to order. At the same time, I don't want to raise the price of my juice just to cover the cost of a hunk of plastic. So I charge for the pails separately. If you would like to bring your own pails (as many people now do) I will pour the premeasured amount of juice into your pail. If you wish to take home the pails that I have the juice stored in, here, that's no problem...but I'll need to charge you $7 for each pail and lid combo.

Thank you for your understanding.

David Honey


Modify Website

© 2000 - 2016 powered by
Doteasy Web Hosting